Tydzień Bibliotek (Dni Biblioteki)

Współczesna biblioteka to miejsce dla słów (książki, czasopisma),dźwięków (media teka) oraz obrazów (filmy, zdjęcia, sztuka).
Już po raz siódmy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja wielką akcję popularyzacji książki i czytelnictwa pod nazwą "TYDZIEŃ BIBLIOTEK"
Hasłami wiodącym w Tygodniu Bibliotek 2010,wskazującym co upowszechnić w działaniach biblioteki i jakie obszary działalności bibliotek eksponować są:
- słowa;
- dźwięki;
- obrazy;
Hasła te wyznaczają kierunki, w jakim zmierzają placówki biblioteczne ale też pokazuje konkretne rozwiązania praktyczne, przyjazne użytkownikowi biblioteki. Podkreśla współczesne znaczenie Internetu, który łączy wszystkie te pojęcia. W bieżącym roku podczas obchodów włączymy współpracujące z biblioteką szkolną instytucje: Instytut Pamięci Narodowej i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Społeczność szkolną serdecznie zapraszamy do współudziału przy obchodach Dni Biblioteki. Naszym wewnętrznym corocznym hasłem i ideą działań jest hasło : "Bliżej biblioteki".


Prezentacja z Tygodnia Bibliotek 2009
W zeszłym roku po raz pierwszy zrobiliśmy film i prezentacje z przebiegu dni bibliotek w naszej szkole. I postanowiliśmy udostępnić prezentacje by pokazać wam czym się zajmujemy w czasie wolnym od czytania książek.